Гарантія Якості

Ліцензійна угода

Вітаємо на lovebooks.com.ua!

 

ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР (ОФЕРТА)
на замовлення, купівлю-продаж і доставку товарів

Будь ласка, прочитайте цю Ліцензійну угоду (далі — «Угода») перед використанням веб-сайту lovebooks.com.ua (далі — «Послуга»), у тексті — lovebooks  (далі — «Сайт», «нас», «ми» або «наш»). Доступ до Сайту та користування Послугою здійснюється за умови прийняття та дотримання цієї Угоди. Угода поширюється на всіх відвідувачів та користувачів Послуги. При використанні Послуги ви погоджуєтеся з цією Угодою. Якщо ви не згодні з будь-якою частиною Угоди, ви не можете отримати доступ до Послуги.

Ця Угода регулює відносини між lovebooks та особою, яка бажає скористатися Послугою. До розміщення замовлення (даних, інформації, графічних або фотозображень, оригінал-макетів тощо) уважно ознайомтеся з цією Угодою.

Будь-які дії користувача, спрямовані на розміщення замовлення, свідчать про те, що він у повному обсязі погоджується з Угодою та не заперечує її.

Політика приватності

Ми не будемо використовувати або ділитися отриманою інформацією з будь-ким, крім сторін, вказаних у цій Угоді. Ми використовуємо вашу особисту інформацію для забезпечення та підвищення якості обслуговування. Використовуючи Послугу, ви погоджуєтеся на збір і використання інформації відповідно до цієї Угоди.

На особисті дані, розміщені користувачем, розповсюджується дія Закону України «Про захист персональних даних», при цьому надання будь-якої інформації про користувача та його дані можливе виключно за наявності законних підстав, передбачених чинним законодавством України. Під час використання Lovebook, ми можемо попросити вас надати нам певну особисту інформацію, яка може бути використана для контакту або ідентифікації. Персональні дані можуть включати в себе таку інформацію (але не обмежуються нею): ваше ім’я, номер телефону, адресу електронної пошти, поштову адресу (далі — «Особиста інформація»). Адреса електронної пошти, яку користувачі подають для обробки замовлень, буде використовуватися тільки для відправки їм інформації та оновлень, що мають відношення до їх замовлень. Вона також може бути використана для відповіді на їхні запити, і/або інші запити або питання. Якщо користувач вирішить підписатися на нашу розсилку, він буде отримувати електронні листи, які можуть включати в себе новини компанії, оновлення, інформацію, пов’язану з продуктом або послугою тощо. Якщо в будь-який момент користувач захоче відмовитися від отримання розсилки, у нижній частині кожного листа розсилки ми включаємо детальну інструкцію про те, як відмовитися від отримання листів. Крім того, користувач може зв’язатися з нами через наш сайт.

Конфіденційність даних

Ми не продаємо, не обмінюємо та не передаємо персональні ідентифікаційні дані користувачів третім особам. Ми можемо ділитися загальними агрегованими демографічними даними, не пов’язаними з будь-якою особистою ідентифікаційною інформацією щодо відвідувачів і користувачів, з нашими діловими партнерами, довіреними особами та рекламодавцями для цілей, описаних нижче. Ми можемо використовувати послуги сторонніх компаній для надання нам послуг або виконання адміністраційних дій від нашого імені, таких як розсилка інформаційних листів або опитувань. Ми можемо ділитися інформацією з даними третіми особами для вказаних цілей за умови, що ми отримали на це дозвіл.

Наш сайт може містити посилання на сторонні веб-сайти або послуги, які не належать або не контролюються Lovebook.

Lovebookне має ніякого контролю і не несе жодної відповідальності за зміст, політику конфіденційності або діяльність будь-яких сторонніх веб-сайтів або послуг. Ви визнаєте та погоджуєтеся, що Lovebook не несе відповідальності або забов’язань, прямо або побічно, за будь-яку шкоду або втрати, викликані або ймовірно викликані в зв’язку з використанням або довірою до будь-якого продукту або послуг, доступних на або через такі веб-сайти або послуги. Ми рекомендуємо вам ознайомитися з умовами та політикою конфіденційності сторонніх веб-сайтів, які ви відвідуєте.

Правила користування сайтом

 1. Для оформлення замовлення користувач має зареєструватися на Сайті або зайти через свій профіль у соцмережах (Фейсбук, Інстаграм). Реєстрація на Сайті є безкоштовною.

 2. Розміщуючи свої дані, користувач дає згоду lovebook на обробку своїх персональних даних, згідно із Законом України «Про захист персональних даних» (деталі — в Ліцензійній угоді).

 3. Lovebook має право відмовити користувачеві в реєстрації на Сайті, розміщенні будь-яких даних або інформації, графічних чи фотографічних зображень, оригінал-макетів та інших матеріалів або видалити вже зареєстрованого користувача без пояснення причини.

 4. Користувач не має права розміщувати на сайті чи отримувати через сайт будь-які дані чи інформацію, графічні або фотографічні зображення, оригіна-макети тощо, які заборонені у вільному доступі чинним законодавством України або суперечать нормам суспільної моралі.

 5. У випадку використання користувачем даних або інформації, графічних чи фотографічних зображень, оригінал-макетів та інших матеріалів, які порушують чинне законодавство України, у тому числі права третіх осіб, які були розміщені на сайті чи стали предметом надання послуг Lovebook, користувач самостійно несе відповідальність за це порушення.

 6. Контент сайту (дані або інформації, графічні чи фотографічні зображення, оригінал-макети та інші матеріали), програмне забезпечення, розміщені на сайті, є інтелектуальною власністю lovebook і захищені Законом України «Про авторське право та суміжні права».

 7. У зв’язку з тим, що lovebook не гарантує безперебійної та безпомилкової роботи сайту, Сайт не несе відповідальності та не компенсує збитки, отримані користувачем чи третіми особами в результаті користування чи неможливості користування сайтом.

 8. Ми не несемо відповідальності за перебої в роботі нашої служби, що виникли за непереборних обставин, у тому числі: вандалізму, крадіжки, перерви в роботі телефонних послуг, інтернет-перебоях, помилки працівника, екстремальних чи суворих погодних умовах або будь-яких інших причини, які, як правило, називають «форс-мажор».

 9. lovebook не здійснює корекції даних, інформації, графічних і фотографічних зображень, оригінал-макетів та інших матеріалів і здійснює друк у тому вигляді та кількості, які зазначив користувач.

 10. Замовник погоджується відшкодувати всі задані lovebook збитки, які були викликані неправомірними діями Замовника. Відшкодування буде розраховане та представлене уповноваженим представником lovebook.

Оплата замовлення

 1. Ви погоджуєтеся забезпечити актуальну, повну й точну інформацію про обліковий запис та замовлення, зроблені вами на Сайті. Ви погоджуєтесь оновлювати всю надану інформацію, включаючи адресу електронної пошти та номери кредитних карт і терміни дії так, щоб ми могли завершити послугу та зв’язатися з вами за потреби.

 2. Ви можете скасувати замовлення протягом 24 годин з моменту замовлення. По закінченню 24 годин ми не можемо скасувати замовлення, за винятком випадків, що визначені Політикою повернення.

Політика повернення

Ми готові замінити ваше замовлення або повернути сплачені за нього гроші, якщо воно прибуло пошкодженим або з матеріально-виробничим дефектом. Якщо ви отримали продукт в пошкодженому стані або хочете повернути гроші, будь ласка, повідомте нам протягом 14 днів з моменту отримання замовлення. Для цього відправте нам лист на manager@lovebooks.com.ua.

Авторські права

Ми друкуємо все, що замовник відправляє нам для друку. Ви несете відповідальність за забезпечення того, щоб вміст ваших фотографій не порушував авторські права або не порушував закони вашої країні. З погляду авторського права замовлення фотографій для друку не впливає на право власності на ці фотографії. Як і раніше, ви залишаєтесь власником авторських прав на зображення та не відмовляєтесь від будьяких прав на них. Ваші фотографії залишаються вашими фотографіями незалежно від того, надруковані вони чи ні.

Обмеження відповідальності

Компанія не несе відповідальності за будь-яку відмову виконати зобов’язання за Угодою, що викликана подією, яка не залежить від lovebook, включаючи, але не обмежуючись, затримку в доставці через об’єктивні причини або національні свята чи недостовірну інформацію, що викликала неможливість виконання зобов’язання та надання послуг lovebook.

Lovebook не несе відповідальність перед замовником за будь-яку з наступних ситуацій: втрата прибутку, втрата доходу, втрата заощаджень, втрата можливості, втрата бізнесу та втрати ділової репутації або за будь-які непрямі втрати, збитки, витрати та інші вимоги (чи то через недбалість компанії, її працівників, субпідрядників або інших), які виникають у зв’язку з Послугами або Угодою.

Регуляційне Право

Ця Угода, а також Правила користування сайтом будуть регулюватися й трактуватися відповідно до законів України, незалежно від конфлікту юридичних положень. Наша нездатність забезпечити дотримання будь-якого права або пункту в Угоді, а також у Правилах користування сайтом не буде розглядатися, як відмова від цих прав. Якщо будь-який пункт в Угоді, а також у Правилах користування сайтом буде визнано судом недійсним або незаконним, інші пункти залишатимуться в силі. Ця Угода, а також Правила користування сайтом є домовленістю між нами щодо наших Послуг, і замінює собою всі попередні угоди, які ми могли мати щодо надання Послуг.

Зміни в політиці конфіденційності

Lovebook має право на свій розсуд оновлювати дану політику конфіденційності. Ми рекомендуємо користувачам постійно перевіряти цю сторінку на предмет будь-яких змін, щоб залишатися поінформованим про те, як ми допомагаємо захистити особисту інформацію, яку збираємо. Ви визнаєте та погоджуєтеся, що переглядати час від часу Ліцензійну угоду, а також Правила користування сайтом і ознайомлюватися зі змінами є вашою відповідальністю.

 

ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР (ОФЕРТА)
на замовлення, купівлю-продаж і доставку товарів

 

Цей договір є офіційною та публічною пропозицією Продавця укласти договір купівлі-продажу Товару, представленого на сайті lovebooks.com.ua. Даний договір є публічним, тобто відповідно до статті 633 Цивільного кодексу України, його умови є однаковими для всіх покупців незалежно від їх статусу (фізична особа, юридична особа, фізична особа-підприємець) без надання переваги одному покупцю перед іншим. Шляхом укладення цього Договору покупець в повному обсязі приймає умови та порядок оформлення замовлення, оплати товару, доставки товару, повернення товару, відповідальності за недобросовісне замовлення та усі інші умови договору. Договір вважається укладеним з моменту натискання кнопки «Підтвердити Замовлення» на сторінці оформлення замовлення в Розділі «Кошик» і отримання Покупцем від Продавця підтвердження замовлення в електронному вигляді.


1. Визначення термінів

1.1. Публічна оферта (далі - «Оферта») - публічна пропозиція Продавця, адресована невизначеному колу осіб, укласти з Продавцем договір купівлі-продажу товару дистанційним способом (далі - «Договір») на умовах, що містяться в цій Оферті.

 

1.2. Товар або Послуга – об'єкт угоди сторін, який був обраний покупцем на сайті Інтернет-магазину та поміщений у кошик, або вже придбаний Покупцем у Продавця дистанційним способом.

 

1.2. Інтернет-магазин – сайт Продавця за адресою www.lovebooks.com.ua. створений для укладення договорів роздрібної та оптової купівлі-продажу на підставі ознайомлення Покупця із запропонованим Продавцем описом Товару за допомогою мережі Інтернет.

 

1.3. Покупець – дієздатна фізична особа, яка досягла 18 років, отримує інформацію від Продавця, розміщує замовлення щодо купівлі товару, що представлений на сайті Інтернет-магазину для цілей, що не пов'язані зі здійсненням підприємницької діяльності, або юридична особа чи фізична особа-підприємець.

 

1.4. Продавець – Фізична особа-підприємець «Сидорович Наталія Богданівна» (ідентифікаційний код 3415809846), юридична особа, яка створена і діє відповідно до чинного законодавства України, місцезнаходження якої: Львів,вул. Хорватська 6


2. Предмет Договору

2.1. Продавець зобов’язується передати у власність Покупцю Товар, а Покупець зобов’язується оплатити і прийняти Товар на умовах цього Договору.

2.2. Датою укладення Договору-оферти (акцептом оферти) та моментом повного й беззаперечного прийняттям Покупцем умов Договору вважається дата заповнення Покупцем форми замовлення, розташованої на сайті Інтернет-магазину, за умови отримання Покупцем від Продавця підтвердження замовлення в електронному вигляді. У разі необхідності, за бажанням Покупця, Договір може бути оформлений у письмовій формі.

 

3. Оформлення Замовлення
 

3.1. Покупець самостійно оформлює замовлення в Інтернет-магазину через форму «Кошика», або зробивши замовлення електронною поштою чи за номером телефону, вказаним в розділі контактів Інтернет-магазину.

 

3.2. Продавець має право відмовитися від передання замовлення Покупцеві у випадку, якщо відомості, вказані Покупцем під час оформлення замовлення, є неповними або викликають підозру щодо їх дійсності.


3.3. При оформленні замовлення на сайті Інтернет-магазину Покупець зобов'язується надати наступну обов’язкову інформацію, необхідну Продавцю для виконання замовлення:


3.3.1. прізвище, ім'я Покупця;


3.3.2. адреса, за якою слід доставити Товар (якщо доставка до адреси Покупця);


3.3.3. контактний телефон.

 

3.3.4. Ідентифікаційний код для юридичної особи або фізичної-особи підприємця.


3.4. Найменування, кількість, артикул, ціна обраного Покупцем Товару вказуються в кошику Покупця на сайті Інтернет-магазину.


3.5. Якщо будь-якої із Сторін договору необхідна додаткова інформація, він має право запросити її у іншій Стороні. У разі ненадання необхідної інформації Покупцем, Продавець не несе відповідальності за надання якісної послуги Покупцю при покупці товару в інтернет-магазині.


3.6. При оформленні замовлення через оператора Продавця (п. 3.1. Цієї Оферти) Покупець зобов'язується надати інформацію, зазначену в п. 3.3 – 3.4. цієї Оферти.


3.6. Ухвалення Покупцем умов цієї Оферти здійснюється за допомогою внесення Покупцем відповідних даних в реєстраційну форму на сайті Інтернет-магазину або при оформленні Замовлення через оператора. Після оформлення Замовлення через Оператора дані про Покупця вносяться до бази даних Продавця.


3.7. Покупець несе відповідальність за достовірність наданої інформації при оформленні Замовлення.


3.8. Укладаючи Договір, тобто акцептуючи умови даної пропозиції (запропоновані умови придбання Товару), шляхом оформлення Замовлення, Покупець підтверджує наступне:


а) Покупець цілком і повністю ознайомлений, і згоден з умовами цієї пропозиції (оферти);


б) він дає дозвіл на збір, обробку та передачу персональних даних, дозвіл на обробку персональних даних діє протягом усього терміну дії Договору, а також протягом необмеженого терміну після закінчення його дії. Крім цього, укладенням договору Покупець підтверджує, що він повідомлений (без додаткового повідомлення) про права, встановлених Законом України "Про захист персональних даних", про цілі збору даних, а також про те, що його персональні дані передаються Продавцю з метою можливості виконання умов цього Договору, можливості проведення взаєморозрахунків, а також для отримання рахунків, актів та інших документів. Покупець також погоджується з тим, що Продавець має право надавати доступ та передавати його персональні дані третім особам без будь-яких додаткових повідомлень Покупця з метою виконання замовлення Покупця. Обсяг прав Покупця, як суб'єкта персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" йому відомий і зрозумілий.4. Ціна і Доставка Товару

 

4.1 Ціни на Товари та послуги визначаються Продавцем самостійно та вказані на сайті Інтернет-магазину. Всі ціни на Товари та послуги вказані на сайті у гривнях з урахуванням ПДВ.

 

4.2 Ціни на Товари та послуги можуть змінюватися Продавцем в односторонньому порядку залежно від кон'юнктури ринку. При цьому ціна окремої одиниці Товару, вартість якої оплачена Покупцем в повному обсязі, не може бути змінена Продавцем в односторонньому порядку.

 

4.3. Вартість Товару, яка вказана на сайті Інтернет-магазину не включає в себе вартість доставки Товару Покупцю. Вартість доставки Товару Покупець сплачує відповідно до діючих тарифів служб доставки (перевізників) безпосередньо обраній ним службі доставки (перевізнику).

 

4.4. Вартість Товару яка вказана на сайті Інтернет-магазину не включає в себе вартість доставки Товару на адресу Покупця.


4.5. Продавець може вказати орієнтовну вартість доставки Товару на адресу Покупця під час звернення Покупця із відповідним запитом до Продавця шляхом надіслання листа на електронну пошту або при оформленні замовлення через оператора інтернет-магазину.


4.6. Зобов'язання Покупця по оплаті Товару вважаються виконаними з моменту надходження Продавцю коштів на його рахунок.


4.7. Розрахунки між Продавцем і Покупцем за Товар здійснюються способами, зазначеними на сайті Інтернет-магазину в розділі «Оплата і Доставка».

 

4.8. При отриманні товару Покупець повинен у присутності представника служби доставки (перевізника) перевірити відповідність Товару якісним і кількісним характеристикам (найменування товару, кількість, комплектність, термін придатності).

4.9. Покупець або його представник під час приймання Товару підтверджує своїм підписом в товарному чеку/ або в замовленні/ або в транспортній накладній на доставку товарів, що не має претензій до кількості товару, зовнішнім виглядом і комплектності товару.

 

4.10. Право власності та ризик випадкової втрати або пошкодження Товару переходить до Покупця або його Представника з моменту отримання Товару Покупцем в місті поставки Товару при самостійній доставки Товару від Продавця, чи під час передачі Продавцем товару службі доставки (перевізнику) обраної Покупцем.


5. Права ті обов’язки Сторін

 

5.1. Продавець зобов’язаний:

5.1.1. Передати Покупцеві товар у відповідності до умов цього Договору та замовлення Покупця.

5.1.2. Не розголошувати будь-яку приватну інформацію про Покупця і не надавати доступ до цієї інформації третім особам, за винятком випадків, передбачених законодавством та під час виконання Замовлення Покупця.

 

5.2. Продавець має право:

5.2.1 Змінювати умови цього Договору, а також ціни на Товари та послуги, в односторонньому порядку, розміщуючи їх на сайті Інтернет-магазину. Всі зміни набувають чинності з моменту їх публікації.

 

5.3 Покупець зобов'язується:

5.3.1 До моменту укладення Договору ознайомитися зі змістом Договору, умовами Договору і цінами, запропонованими Продавцем на сайті Інтернет-магазину.

5.3.2 На виконання Продавцем своїх зобов'язань перед Покупцем останній повинен повідомити всі необхідні дані, що однозначно ідентифікують його як Покупця, і достатні для доставки Покупцеві замовленого Товару.

 

 

6. Повернення Товару


6.1. Покупець має право на повернення Продавцеві непродовольчого товару належної якості, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Покупець має право на повернення товару належної якості протягом 14 (чотирнадцяти) днів, не враховуючи дня купівлі. Повернення товару належної якості проводиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, упаковка, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий Покупцю за оплату Товару. Перелік товарів, що не підлягають поверненню на підставах, передбачених у цьому пункті, затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

6.2. Повернення Покупцеві вартості товару належної якості здійснюється протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту отримання такого Товару Продавцем за умови дотримання вимог, передбачених п. 6.1. Договору, чинним законодавством України.

 

6.3. Вартість товару підлягає поверненню шляхом банківського переказу на рахунок Покупця.

 

6.4. Повернення Товару належної якості за адресою Продавця, здійснюється за рахунок Покупця та Продавцем Покупцеві не відшкодовується.

 

6.5. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків у Товарі, Покупець особисто, в порядку та у строки, що встановлені законодавством України, має право пред'явити Продавцеві вимоги, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів». При пред’явленні вимог про безоплатне усунення недоліків, строк на їх усунення відраховується з дати отримання Товару Продавцем в своє розпорядження та фізичного доступу до такого Товару.

 

6.6. Розгляд вимог, передбачених Законом України «Про захист прав споживачів», провадиться Продавцем за умови надання Покупцем документів, передбачених чинним законодавством України. Продавець не відповідає за недоліки Товару, які виникли після його передання Покупцеві внаслідок порушення Покупцем правил користування або зберігання Товару, дій третіх осіб або непереборної сили.


6.7. Покупець не має права відмовитися від товару належної якості, що має індивідуально-визначені властивості, якщо зазначений товар може бути використаний виключно Покупцем, який його придбав, (в т.ч. за за бажанням Покупця не стандартні розміри, характеристики, зовнішній вигляд, комплектація та інше). Підтвердженням того, що товар має індивідуально-визначені властивості, є відмінність розмірів товару та інших характеристик, що вказані в інтернет-магазині.


6.8. Повернення товару, у випадках, передбачених законом та цим Договором, здійснюється за адресою, вказаною на сайті в розділі «Контакти»7. Відповідальність


7.1. Продавець не несе відповідальності за шкоду, заподіяну Покупцеві або третім особам внаслідок неналежного монтажу, використання, зберігання Товару придбаного у Продавця.


7.2. Продавець не несе відповідальності за неналежне, несвоєчасне виконання Замовлень і своїх зобов’язань у випадку надання Покупцем недостовірної або помилкової інформації.


7.3. Продавець і Покупець несуть відповідальність за виконання своїх зобов'язань відповідно до чинного законодавства України і положень цього Договору.


7.4. Продавець або Покупець звільняються від відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань, якщо невиконання є наслідком форс-мажорних обставин як: війна або військові дії, землетрус, повінь, пожежа та інші стихійні лиха, що виникли незалежно від волі Продавця і / або Покупця після укладення цього договору. Сторона, яка не може виконати свої зобов'язання, негайно повідомляє про це іншу Сторону.

 


 

8. Конфіденційність і захист персональних даних.

 

8.1. Надаючи свої персональні дані на сайті Інтернет-магазину при реєстрації або оформленні Замовлення, Покупець надає Продавцеві свою добровільну згоду на обробку, використання (у тому числі і передачу) своїх персональних даних, а також вчинення інших дій, передбачених Законом України «Про захист персональних даних», без обмеження терміну дії такої згоди.

 

8.2. Продавець зобов'язується не розголошувати отриману від Покупця інформацію. Не вважається порушенням надання Продавцем інформації контрагентам і третім особам, що діють на підставі договору з Продавцем, в тому числі і для виконання зобов'язань перед Покупцем, а також у випадках, коли розкриття такої інформації встановлено вимогами чинного законодавства України.

 

8.3. Покупець несе відповідальність за підтримання своїх персональних даних в актуальному стані. Продавець не несе відповідальності за неякісне виконання або невиконання своїх зобов'язань у зв'язку з неактуальністю інформації про Покупця або невідповідністю її дійсності.


9. Інші умови

9.1. Цей договір укладено на території України і діє відповідно до чинного законодавства України.

9.2. Усі спори, що виникають між Покупцем і Продавцем, вирішуються шляхом переговорів. У випадку недосягнення врегулювання спірного питання шляхом переговорів, Покупець та/або Продавець мають право звернутися за вирішенням спору до судових органів відповідно до чинного законодавства України.

9.3. Продавець має право вносити зміни до цього Договору в односторонньому порядку, передбаченому п. 5.2.1. Договору. Крім того, зміни до Договору також можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін в порядку, передбаченому чинним законодавством України.


АДРЕСА ТА РЕКВІЗИТИ ПРОДАВЦЯ:

ФОП «СИДОРОВИЧ Н.Б.»

м. Львів, вул. Хорватська, буд.6

п/р UA183052990000026007041012503 в ЗАХІДНЕ ГРУ, АТ КБ "ПРИВАТБАНК "

МФО 305299

ІПН 3415809846

 

 

УМОВИ ПОВЕРНЕННЯ ТОВАРУ


Якщо покупець незадоволений покупкою, він має право повернути або обміняти товар, а продавець зобов'язаний повернути йому гроші або запропонувати адекватну заміну. Правом на повернення / обмін покупець  дійсне протягом 14 днів з моменту отримання товару. Але повернути можна не все.

 

Права покупців

 

Як продавець ви зобов'язані дотримуватися права покупця, а він, зокрема, має право (ст. 4 ЗУ «Про захист прав споживачів»):

1. На належну якість продукції та її безпеку.

2. Отримувати доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товар і його виробника (виконавця або продавця).

3. На відшкодування моральної та матеріальної шкоди від покупки неякісного або бракованого товару.

4. Відстояти свої інтереси, захистити порушені права через суд або звернутися в інші уповноважені держоргани.

А ще покупці можуть об'єднуватися в громадські організації, робити таємні закупівлі і викривати недобросовісних продавців через соціальні мережі, на форумах в інтернеті і в ЗМІ.

У разі порушення прав споживачів ваш покупець може звертатися до Держспоживінспекції або суд.

 

Коли покупець не має права на претензії

 

Покупець не може пред'явити вам претензію з приводу якості придбаного товару, повернути або замінити його, якщо своїми діями привів його в непридатність.

Почав використовувати товар, не ознайомившись з правилами експлуатації, прописаними в інформації від виробника / продавця, що призвело до поломки або псування товару.

Чи не звернувся до продавцю (виробнику) за роз'ясненням умов і правил використання товару до початку його використання і почав експлуатацію на свій розсуд.

Користувався товаром не за призначенням і не дотримувався умов (правила), встановленими виробником в експлуатаційній документації.

 

Право на обмін

 

Якщо у покупця є претензії до якості, кольором, розміром, фасоном, габаритами і формою товару або будь-які інші причини, він має право обміняти непродовольчий товар на такий же за якістю і вартістю (ст. 9 ЗУ «Про захист прав споживачів») . Це правило діє при оформленні обмін або повернення товару, купленого як в звичайному магазині, так і онлайн (ст.12 ЗУ «Про захист прав споживачів»).

Повернути товар можна протягом 14 днів після покупки, сама дата покупки не враховується. Як продавець ви можете визначити і більш тривалий термін для повернення.

Покупець може звернутися з проханням обміняти або повернути товар, який не використовувався, якщо збережено його товарний вигляд і споживчі властивості, пломби, ярлики. Також у покупця повинен бути розрахунковий документ, що підтверджує покупку (чек, квитанція).

Зверніть увагу: покупець має право повернути товар, навіть якщо його упаковка була розкрита, коли він оглядав його при отриманні, або пошкоджена не з його вини.

Якщо в наявності немає аналогічного товару на заміну, покупцеві можна запропонувати такі варіанти:

1. Почекати, поки потрібний товар буде в наявності, а потім додатково повідомити, коли він з'явиться.

2. Вибрати будь-який інший товар за такою ж ціною або з перерахунком вартості.

3. Повернути гроші, сплачені за товар. Розрахунок проводиться виходячи з вартості товару на момент покупки.

 

Повернення товару з інтернет-магазину

Здійснюючи покупки в вашому інтернет-магазині, покупець погоджується з умовами торгових правил або користувальницької угоди - зазвичай для цього потрібно поставити галочку. Це своєрідний договір між продавцем і покупцем, де можуть бути прописані, в тому числі, положення щодо приймання та обміну. На момент отримання товару покупцем договір вважається укладеним.

Процедура повернення товару, купленого в інтернет-магазині, виглядає так:

1. Покупець складає претензію на ім'я продавця - власника інтернет-магазину з проханням повернути або обміняти товар і аргументацією такого прохання (п. 1.7 Наказу Мінекономіки № 103). До претензії треба докласти документ, що підтверджує покупку, - це може бути чек, накладна, квитанція про проведення післяплати. Надіслати претензію вам можуть листом з повідомленням про вручення або передати особисто.

2. Після отримання такого повідомлення ви повинні розглянути претензію, якщо вимоги покупця правомірні - повернути гроші. Зробити це потрібно протягом 30 днів з дати отримання претензії. Якщо порушите встановлені законом терміни повернення, доведеться сплатити ще й неустойку - 1% вартості товару за кожний день затримки повернення грошей.

 

3. Будь ласка, повідомте покупцеві адресу, за якою він може повернути товар. Якщо в договорі (торгових правилах) прописана можливість повернення товару поштою або службою доставки, покупець може скористатися цим способом. Витрати на повернення